22. Festiwal Filmów Amatorskich Filmowe Zwierciadła

Organizatorzy

Amatorski Klub Filmowy Jantar

Amatorski Klub Filmowy Jantar

Działa od 1997 roku w Ostrołęckim Centrum Kultury przy Kinie Jantar. Powstał z ambitnego zainteresowania filmem grupy członków DKF oraz uczestników AEF. Wyrazem tego była chęć realizacji filmów w technice video. 37 członków założycieli powołało AKF Jantar, który został zarejestrowany w Polskiej Federacji Twórców Filmów Nieprofesjonalnych. W 1998 roku członkowie Klubu adaptowali do swoich potrzeb pomieszczenia piwnicy Kina urządzając tam studio filmowe. Szybko okazało się, że pierwsze próby filmowe są zupełnie dobre. Krótkie filmy ostrołęckiej grupy zauważono na przeglądach i festiwalach twórców amatorów. Posypały się nagrody i wyróżnienia. Z inicjatywy członków AKF Jantar od 1998 roku odbywa się w Ostrołęce Ogólnopolski Festiwal Filmów Amatorskich "Filmowe Zwierciadła". Więcej na stronie www.akfjantar.pl

Kino Jantar

Kino Jantar

Początek kina w Ostrołęce datuje się na 1926r. To właśnie pod skrzydłami Kina Jantar powstał Amatorski Klub Filmowy Jantar.

Od 2002 roku mieści się w sali kinowo-widowiskowej posiadającej 385 wygodnych miejsc, klimatyzację, nagłośnienie Dolby Digital Surround Ex. Ekran projekcyjny to angielska robota z natryskiem perełkowym o przekątnej 16 metrów.

To najlepsze miejsce by zapomieć się w filmowym świecie.

www.ock-ostroleka.pl/kino

Ostrołęckie Centrum Kultury

Ostrołęckie Centrum Kultury

Prowadzi działalność ze wszystkich dziedzin kultury i sztuki, opierając ją na pracy amatorskich zespołów artystycznych, organizacji imprez, współpracy z organizacjami i instytucjami miasta oraz innymi placówkami w kraju.

W skład OCK wchodzą:

Klub "Oczko" - Rozwija głównie działalność muzyczną, teatralną i literacką. Ściśle współpracuje ze szkołami, organizuje konkursy, przeglądy, koncerty, warsztaty.

Kino "Jantar" - Wyposażone w najnowocześniejszą aparaturę projekcyjną i nagłośnieniową jedyne kino w mieście. Dysponuje piękną, klimatyzowaną salą dla 385 widzów. Spełnia standardy europejskie. Poza bieżącym repertuarem prowadzi działalność edukacyjną. Od lat działa prężnie Akademia Edukacji Filmowej, Dyskusyjny Klub Filmowy oraz Klub Filmowy "Jantar". Organizuje przeglądy, festiwale, spotkania z ludźmi filmu.

Galeria Ostrołęka - Prowadzi działalność wystawienniczą oraz edukacyjną. Organizuje wystawy twórczości amatorskiej i profesjonalnej. Dzieci, młodzież i dorośli korzystają z pracowni malarstwa i grafiki, zdobnictwa szkła, batiku, fotografii. Prowadzi kursy witrażu, mozaiki, wikliny, technik tkackich, malarstwa olejnego, sitodruku i gumy. Co roku w wakacje organizuje Letnią Akademię Sztuki.

Ośrodek Folkloru i Tańca - W Ośrodku działają pary tańca towarzyskiego, dwa zespoły folklorystyczne i zespół tańca współczesnego. Organizuje koncerty, imprezy plenerowe, turnieje i kursy taneczne, szkolenia dla nauczycieli i instruktorów.

www.ock-ostroleka.pl/