22. Festiwal Filmów Amatorskich Filmowe Zwierciadła

Jury 2010

Kinga Dębska

Reżyser, scenarzysta. Autorka m.in. "Hel", "Sześć oktaw", "Józek i jego dzieci".

Więcej informacji na stronach: filmpolski.pl filmweb.pl

Wojciech Solarz

Wojciech Solarz

Aktor. Reżyser filmów niezależnych "Tajemnica Alberta", "Norbert Juras i Syn" i "Okna, okna". Absolwent Akademii Teatralnej w Warszawie. Zagrał wiele ról na deskach teatrów Narodowego i Ateneum w Warszawie. Współtworzy Kabaret na Koniec Świata ("La La Poland").

Wystąpił m.in. w filmach: "80 milionów", "U Pana Boga w ogródku", "Afonia i pszczoły", "Jasminum".

Wyróżniony Nagrodą Polskiego Kina Niezależnego im. Jana Machulskiego za rolę w filmie "Odwyk".

Pan Wojciech był członkiem jury Filmowych Zwierciadeł w latach 2010-2012 oraz 2014-2016.

Filmy prezentowane na Filmowych Zwierciadłach: 80 milionów, Bobry, Norbert Juras i Syn, Odwyk, Okna, okna, Tajemnica Alberta,

Więcej informacji na stronach: filmpolski.pl filmweb.pl Wikipedia

Piotr Szygalski

Piotr Szygalski

Dziennikarz. Nie przepada za fotografowaniem się dlatego od dawna korzysta ze zdjęcia widocznego obok. Jest za to zwolennikiem stabilności i dlatego z pewnym zdziwieniem patrzy na listę redakcji w których pracował, bądź z którymi współpracował. A są to : Rozgłośnia Harcerska, Radio Wawa (tu m.in. przez 3 lata szefował działowi Kultura) , ITVP, Machina, Maxim, Playboy i Filipinka. Od ponad dwu zawiązany jest z TVP, gdzie najpierw prowadził „Ulice Kultury” - jeden z najbardziej dynamicznych w historii tej instytucji magazynów kulturalnych, a teraz współprowadzi jeszcze dynamiczniejsze „Dzięki Bogu Już Piątek” – to też magazyn kulturalny. Wyjaśnienie niezbędne dla tych, którzy nie pamiętają tego znakomitego filmu z Donną Summer i mają zupełnie inne skojarzenia.

Pan Piotr był członkiem jury Filmowych Zwierciadeł w 2008r. i w 2010r.

Archiwum