22. Festiwal Filmów Amatorskich Filmowe Zwierciadła

Jury 2009

Ewa Borzęcka

Ewa Borzęcka

Studiowała pedagogikę specjalną na WSPS w Warszawie i dziennikarstwo na UW; dokumentalistka; od 10 lat pracuje dla TVP w agencji filmowej; ostrołęczanka. Autorka ponad 20 filmów dokumentalnych, m.in. "Kobiety, koty i dzieci"(1995), "Trzynastka"(1997), "Arizona", "Oni", "Damsko-męskie sprawy". Wszystkie te filmy wywołały żywe zainteresowanie publiczności i krytyki. Jej filmy wielokrotnie doceniono na festiwalach w kraju i za granicą.

Pani Ewa była członkiem jury Filmowych Zwierciadeł w 2001r. i w 2009r.

Filmy prezentowane na Filmowych Zwierciadłach: Z tamtej stronie Wisły,

Więcej informacji na stronach: filmpolski.pl filmweb.pl

Katarzyna Rosłaniec

Absolwentka ekonomii Uniwersytetu Gdańskiego i reżyserii w Warszawskiej Szkole Filmowej oraz Kursu Fabularnego w Mistrzowskiej Szkole Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy. Uczestniczka Laboratorium Scenariuszowego Stowarzyszenia Filmowców Polskich.

Za szkolną etiudę "Galerianki" nagrodzona na wielu festiwalach (m.in. Nagroda Specjalna Jury na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdynii, Nagroda Specjalna Jury na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Aubagne)

"Galerianki" w wersji pełnometrażowej są jej debiutem fabularnym. "Galerianki" zdobyły wiele nagród, m.in: Grand Prix (Festiwal Debiutów Filmowych w Koszalinie 2009), Nagroda za debiut reżyserski (Międzynarodowy Festiwal Filmowy Era Nowe Horyzonty, Wrocław 2009, Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni 2009, Film Festival Cottbus 2009), Nagroda dla najlepszej aktorki (Ania Karczmarczyk - Film Festival Cottbus 2009, Toronto International Film Festival 2009, Bangkok International Film Festival 2009)

Filmy prezentowane na Filmowych Zwierciadłach: Galerianki,

Więcej informacji na stronach: filmweb.pl

Magdalena Waligórska

Magdalena Waligórska

Aktorka filmowa, telewizyjna i teatralna. Absolwentka PWST we Wrocławiu (2007). Znana z roli Wioletki z "Rancza" (reż. Wojciech Adamczyk), Tatiany z "Pierwszej miłości" (reż. Okił Khamidow) oraz Oliwii Bożyckiej z "Plebanii" (reż. zbiorowy).

Zagrała także w "Testosteronie" Saramonowicza i Koneckiego, "Ile waży koń trojański" Machulskiego i fabularnej wersji "Rancza"- "Ranczo Wilkowyje".

W teatrze tv zagrała w spektaklu "Dzikuska" (reż. Łukasza Wylężałka), a na żywo można ją oglądać w Teatrze im. Adama Mickiewicza w Częstochowie, gdzie występuje gościnnie.

Współpracuje z Fundacją Anny Dymnej "Mimo Wszystko".

Więcej informacji na stronach: filmweb.pl

Archiwum