22. Festiwal Filmów Amatorskich Filmowe Zwierciadła

Jury 2007

Maciej Cuske

Maciej Cuske

Reżyser, dokumentalista. Jeden z najlepszych studentów szkoły Andrzeja Wajdy. Jego filmy zyskują uznanie w wielu krajach. Nagradzano go m.in. na TOFFI (nagroda specjalna FLISAK 2004), jak i na Krakowskim Festiwalu Filmowym (nagroda publiczności i Brązowy Lajkonik 2005 roku). Jego (stworzony wraz z Marcinem Sauterem) pierwszy film "I co wy na to Gałuszko?" z 2000 roku do dzisiaj jest dziełem kultowym w polskim kinie niezależnym. Zrealizowany na... nagranych już ścinkach taśmy filmowej, przy pomocy rolników z małej wioski na północy kraju, był pierwszą pełnometrażową komedią niezależną obok filmu "1409-afera na zamku Bartenstein". Wielbiciel wszystkiego co rosyjskie. Pomimo młodego wieku już stworzył rozpoznawalny styl. Jego dokumenty są studiami człowieczeństwa. Odkrywają przed widzem fascynującą prawdę o ludziach, których potrafimy na co dzień w ogóle nie zauważać. Obserwator, perfekcjonista, przyszłość polskiego dokumentu.

Pan Maciej był członkiem jury Filmowych Zwierciadeł w 2006r. i w 2007r.

Filmy prezentowane na Filmowych Zwierciadłach: Elektryczka, I co wy na to Gałuszko, Na niebie i na ziemi,

Thierry Paladino

ur. 1981 r. w Nicei. Studiował w Aix-enProvence oraz w Marsylii w Akademii Sztuk Pięknych. Ukończył kurs dokumentalny organizowany przez Mistrzowską Szkołę Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy (zrealizował etiudę w ramach projektu "Cisza 2"). Brał udział w polsko-niemieckim projekcie REFLECTION w ramach którego zrealizował film "W sklepie". Zrealizował film o rodzinie głuchoniemych pt. "Na działce". Jest współzałożycielem Zespołu Filmowego Paladino (razem z Piotrem Stasikiem, Maciejem Cuske i Marcinem Sauterem - absolwentami Szkoły Andrzeja Wajdy).

Filmy prezentowane na Filmowych Zwierciadłach: Na działce,

Więcej informacji na stronach: filmpolski.pl

Piotr Stasik

Reżyser oraz producent filmów dokumentalnych. W 2006 roku założył z trójką reżyserów (Maciej Cuske, Marcin Sauter, Thierry Paladino) - Zespół Filmowy Paladino (laureat dwóch nagród - Złotego Grona na Lubuskim Lecie Filmowym i Nagrody im. G. Ciechowskiego) Członek zarządu Stowarzyszenia Film 1,2 - skupiającego debiutujących reżyserów, operatorów i producentów. Od 2002 roku prezes i koordynator projektów Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę". Stowarzyszenie zajmuje się m.in. aktywizowaniem młodych ludzi do działań za pomocą warsztatów artystycznych. Prowadzi ogólnopolskie i międzynarodowe projekty (m.in. Młodzi Menedżerowie Kultury, Dla Tolerancji, aby - film, fotografia teatr na wsi, Polska 8-18. Od 2007 roku ekspert Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

Filmy prezentowane na Filmowych Zwierciadłach: Po kolei,

Archiwum