22. Festiwal Filmów Amatorskich Filmowe Zwierciadła

Jury 2006

Filip Marczewski

Filip Marczewski

Ukończył studia humanistyczne(MISH) na Uniwersytecie Warszawskim. Obecnie studiuje reżyserie na PWSFTviT w Łodzi. Przez kilka lat pracował w TVP i TVN. Asystent reżysera przy filmach: "Wojaczek" (reż. Lech Majewski), "Weiser" (reż. Wojciech Marczewski) i "Moje miejsce" (reż. Leszek Dawid). Twórca filmów: "Bieda-ziemia", "Cyrano", "Melodramat". Jego filmy zdobywały liczne nagrody m.in. na festiwalach: Krakowski Festiwal Filmowy, IDFA Amsterdam, Tampere Film Festival 2005 Finlandia, DocAviev 2005 Izrael, Jutro Filmu, Festiwal Filmów w Kazimierzu Dolnym, KRAKFFA, Offskary, Łodzią po Wiśle (najlepszy film zrobiony w PWSFTviT w Łodzi w ostatnim roku).

Filmy prezentowane na Filmowych Zwierciadłach: Cyrano, Melodramat,

Więcej informacji na stronach: filmpolski.pl filmweb.pl

Marcin Sauter

Marcin Sauter

Mistrzowska Szkoła Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy, Warszawa. Fotoreporter największych dzienników w Polsce oraz realizator projektów fotograficznych dla teatru w Bydgoszczy. Zrealizował filmy krótkometrażowe, dokumentalne ("Za płotem" - nagroda za najlepsze zdjęcia na 45 Krakowskim Festiwalu Filmowym, nagroda za najlepszą reżyserię na festiwalu KRAKFFA w Krakowie, Brązowy Zamek na festiwalu OFF CINEMA w Poznaniu, nagroda dla najlepszego filmu dokumentalnego na Short Ends Film Festival w Londynie) i fabuł ("I co wy na to Gałuszko", nagrodzonego Nagrodą Dziennikarzy na festiwalu "Prowincjonalia" w 2001 roku). Główna nagroda w kategorii filmu krótkometrażowego podczas festiwalu Cinema Du Reel w Paryżu, za film "Za płotem".

Maciej Cuske

Maciej Cuske

Reżyser, dokumentalista. Jeden z najlepszych studentów szkoły Andrzeja Wajdy. Jego filmy zyskują uznanie w wielu krajach. Nagradzano go m.in. na TOFFI (nagroda specjalna FLISAK 2004), jak i na Krakowskim Festiwalu Filmowym (nagroda publiczności i Brązowy Lajkonik 2005 roku). Jego (stworzony wraz z Marcinem Sauterem) pierwszy film "I co wy na to Gałuszko?" z 2000 roku do dzisiaj jest dziełem kultowym w polskim kinie niezależnym. Zrealizowany na... nagranych już ścinkach taśmy filmowej, przy pomocy rolników z małej wioski na północy kraju, był pierwszą pełnometrażową komedią niezależną obok filmu "1409-afera na zamku Bartenstein". Wielbiciel wszystkiego co rosyjskie. Pomimo młodego wieku już stworzył rozpoznawalny styl. Jego dokumenty są studiami człowieczeństwa. Odkrywają przed widzem fascynującą prawdę o ludziach, których potrafimy na co dzień w ogóle nie zauważać. Obserwator, perfekcjonista, przyszłość polskiego dokumentu.

Pan Maciej był członkiem jury Filmowych Zwierciadeł w 2006r. i w 2007r.

Filmy prezentowane na Filmowych Zwierciadłach: Elektryczka, I co wy na to Gałuszko, Na niebie i na ziemi,

Archiwum