22. Festiwal Filmów Amatorskich Filmowe Zwierciadła

Jury 2001

Ewa Borzęcka

Ewa Borzęcka

Studiowała pedagogikę specjalną na WSPS w Warszawie i dziennikarstwo na UW; dokumentalistka; od 10 lat pracuje dla TVP w agencji filmowej; ostrołęczanka. Autorka ponad 20 filmów dokumentalnych, m.in. "Kobiety, koty i dzieci"(1995), "Trzynastka"(1997), "Arizona", "Oni", "Damsko-męskie sprawy". Wszystkie te filmy wywołały żywe zainteresowanie publiczności i krytyki. Jej filmy wielokrotnie doceniono na festiwalach w kraju i za granicą.

Pani Ewa była członkiem jury Filmowych Zwierciadeł w 2001r. i w 2009r.

Filmy prezentowane na Filmowych Zwierciadłach: Z tamtej stronie Wisły,

Więcej informacji na stronach: filmpolski.pl filmweb.pl

Tomasz Lengren

Tomasz Lengren

Absolwent ASP i PWSFTViT (reżyseria) w Łodzi. Autor nagrodzonych na festiwalach filmów dokumentalnych i fabularnych ("Tanie pieniądze", "Choinka strach"). Reżyser fabularnego cyklu "Portret współczesnej prozy polskiej" ,który składa się z 17 filmów, m.in. "Numery" według prozy O. Tokarczyuk, "Rozpacz z powodu utraty furmanki" według J. Pilcha, "Oficer i dezerter" według T. Siejaka, "Kwazimodo" według D. Bitnera. Zagrał w kilkudziesięciu filmach wybitnych polskich reżyserów. Wykłada w PWSFTViT w Łodzi, Podyplomowym Studium Public Relatoins oraz Akademii Telewizyjnej TVP.

Pan Tomasz był członkiem jury Filmowych Zwierciadeł w 2001r. i w 2002r.

Mariusz Malec

Mariusz Malec

Reżyser dokumentalista. Absolwent Wydziału Filozofii KUL oraz podyplomowych studiów reżyserii filmowo-telewizyjnej na Wydziale Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Autor adaptacji i reżyser spektakli Teatru TV. Filmem "Człowiek wózków" spróbował swych sił jako reżyser filmów fabularnych.

Archiwum