21. Festiwal Filmów Amatorskich Filmowe Zwierciadła


Bobry

Gatunek
Komedia
Reżyseria
Hubert Gotkowski
Scenariusz
Hubert Gotkowski, Marcin Kabaj
Zdjęcia
Paweł Lambe
Montaż
Hubert Gotkowski
Produkcja
DDN Productions
Czas
90min.
Rok produkcji
2013

Uwięzieni w nudnej pracy przewodnicy dusz do świata umarłych odkrywają, że mogą skrócić sobie czas pobytu na Ziemi. Nawet w zaświatach panuje biurokracja i przekręty takie jak niewiadome pochodzenie denatów, pozostają zlekceważone. Najważniejsze, żeby norma została wyrobiona. Odbija się to na mieszkańcach prowincjonalnych miasteczek, o których zabiegany świat dawno już zapomniał.

Za sprawą współpracy nieuczciwych mrocznych żniwiarzy - alkoholika i intryganta Kosiarza oraz Bogdana, wyciągniętego siłą zza biurka służbisty ludzie zaczynają umierać w dziwnych okolicznościach. Ostatnim zleceniem Kosiarza, przemierzającego świat żywych zdezelowanym karawanem, ma być Marcin, powracający z emigracji muzyk. Choć pojął on już decyzję o samobójstwie, chce jeszcze postawić wszystko na jedną kartę i spełnić swoje największe marzenie i wskrzesić swój stary zespół - BOBRY. Starzy koledzy z kapeli - właściciel szaletu i rezydent domu wariatów niechętnie podchodzą do pomysłu Marcina, a i Kosiarz robi wszystko, aby doprowadzić swoją ostatnią sprawę do końca. Wyścig ze Śmiercią nabiera tempa, gdy w całą sprawę miesza się uzależniony od psychotropów, nadpobudliwy policjant.

Obsada: Wojciech Solarz, Robert Jarociński, Sebastian Stankiewicz, Marcin Kabaj, Kajetan Wolniewicz, Paweł Gładyś, Grzegorz Pawłowski, Michał Chołka.

https://facebook.com/BobryFilm

Oglądaj

Kadr z filmu