20. Festiwal Filmów Amatorskich Filmowe Zwierciadła

Zgłoszenia 2018

17-05-2018

Zapraszamy serdecznie do udziału w 20. Festiwalu Filmów Amatorskich Filmowe Zwierciadła.

Na zgłoszenia filmów (fabuły, dokumenty, animacje, teledyski, eksperymenty) czekamy do 7 września 2018r.
Rejestracja drogą elektroniczną na stronie http://www.akfjantar.pl/zwierciadla/zgloszenie/

Festiwal odbędzie się w dniach 1-2 grudnia w Kinie Jantar w Ostrołęce.

Od zawsze nosimy kino w sercu, ale kamery w kieszeni od niedawna. Przed nami 20. edycja festiwalu Filmowe Zwierciadła, dlatego nie sposób pominąć tego co było i nie myśleć o tym, co jest teraz.

To jedna z wielu kwestii, która pojawi się podczas nadchodzącej edycji. Jak zwykle zaprezentujemy też mnóstwo pomysłów na kino. W ich różnorodności od zawsze tkwi największa siła. Bez względu na to, jak zostały nakręcone.

Filmy amatorskie to zwierciadło panujących nastrojów, co widać śledząc festiwalowe selekcje z minionych lat. Nowe kulturowe zajawki, stare obawy, obserwacje i rejestracje mijających zjawisk i mód. Nic nie oddaje lepiej zmieniającej się rzeczywistości niż filmy amatorskie, które przez swój charakter wszystko przerysowują. To naturalny obrót rzeczy, kiedy kręci się koło bloku, a nie w studiu filmowym. Dlatego właśnie czas odciska na filmach amatorskich swój znak odrobinę mocniej.

Filmowe Zwierciadła od 1998 roku popularyzują amatorską i niezależnej sztukę filmową. W ciągu dwóch dni w nowoczesnej sali kinowej odbędą się projekcje konkursowe oraz pokazy filmów niezależnych. To wyróżnienie najlepszych filmów oraz ich twórców. Jesteśmy dumni, mogąc być świadkami tego jak zmienia się kino. Podziel tę radość razem z nami!

Zapraszamy do Kina Jantar!

Wyniki 2017

03-12-2017
Wyniki 2017 Grand Prix - Artur Michalik

Jury w składzie Maciej Makowski, Zbigniew Maziarz, Tomasz Szafrański po obejrzeniu 30 filmów zakwalifikowanych do konkursu postanowiło przyznać Grand Prix filmowi Kaszalot.

Pełen werdykt na stronie http://www.akfjantar.pl/zwierciadla/wyniki/2017

Lista filmów konkursowych 2017 Kadr z filmu Łapiduch

Na tegoroczny festiwal nadesłano rekordową liczbę zgłoszeń - 225 (ponad 45 godzin ciągłego seansu). W części konkursowej festiwalu zobaczymy 30 filmów, które oceni publiczność oraz jury w składzie Maciej Makowski, Zbigniew Maziarz, Tomasz Szafrański.

Lista filmów konkursowych

Zgłoszenia 2017

16-03-2017
Zgłoszenia 2017

Zapraszamy serdecznie do udziału w 19. Festiwalu Filmów Amatorskich Filmowe Zwierciadła.

Na zgłoszenia filmów (fabuły, animacje, teledyski, eksperymenty) czekamy do 8 września 2017r.
Rejestracja drogą elektroniczną na stronie http://www.akfjantar.pl/zwierciadla/zgloszenie/2

Festiwal odbędzie się w dniach 2-3 grudnia w Kinie Jantar w Ostrołęce.