20. Festiwal Filmów Amatorskich Filmowe Zwierciadła

Wyniki 2018

02-12-2018
Wyniki 2018 Kadr z filmu "Potwory, to tacy interesujący ludzie"

Jury w składzie Robert Jarociński, Maciej Makowski, Wojciech Solarz po obejrzeniu 27 filmów zakwalifikowanych do konkursu postanowiło przyznać Grand Prix filmowi "Potwory, to tacy interesujący ludzie".

Pełen werdykt na stronie http://www.akfjantar.pl/zwierciadla/wyniki/2018

Lista filmów konkursowych 2018 Kadr z filmu Pokój wojny

Prezentujemy listę zakwalifikowanych filmów. Mimo 20 lat doświadczenia wybór kilku konkursowych pozycji jest dla nas ciągle trudnym zadaniem. Cieszymy się, że za każdym razem jest to pozytywne zaskoczenie. Dziękujemy za każdy ze 162 zgłoszonych obrazów.

Lista filmów konkursowych

Zgłoszenia 2018

17-05-2018

Zapraszamy serdecznie do udziału w 20. Festiwalu Filmów Amatorskich Filmowe Zwierciadła.

Na zgłoszenia filmów (fabuły, dokumenty, animacje, teledyski, eksperymenty) czekamy do 7 września 2018r.
Rejestracja drogą elektroniczną na stronie http://www.akfjantar.pl/zwierciadla/zgloszenie/

Festiwal odbędzie się w dniach 1-2 grudnia w Kinie Jantar w Ostrołęce.

Od zawsze nosimy kino w sercu, ale kamery w kieszeni od niedawna. Przed nami 20. edycja festiwalu Filmowe Zwierciadła, dlatego nie sposób pominąć tego co było i nie myśleć o tym, co jest teraz.

To jedna z wielu kwestii, która pojawi się podczas nadchodzącej edycji. Jak zwykle zaprezentujemy też mnóstwo pomysłów na kino. W ich różnorodności od zawsze tkwi największa siła. Bez względu na to, jak zostały nakręcone.

Filmy amatorskie to zwierciadło panujących nastrojów, co widać śledząc festiwalowe selekcje z minionych lat. Nowe kulturowe zajawki, stare obawy, obserwacje i rejestracje mijających zjawisk i mód. Nic nie oddaje lepiej zmieniającej się rzeczywistości niż filmy amatorskie, które przez swój charakter wszystko przerysowują. To naturalny obrót rzeczy, kiedy kręci się koło bloku, a nie w studiu filmowym. Dlatego właśnie czas odciska na filmach amatorskich swój znak odrobinę mocniej.

Filmowe Zwierciadła od 1998 roku popularyzują amatorską i niezależnej sztukę filmową. W ciągu dwóch dni w nowoczesnej sali kinowej odbędą się projekcje konkursowe oraz pokazy filmów niezależnych. To wyróżnienie najlepszych filmów oraz ich twórców. Jesteśmy dumni, mogąc być świadkami tego jak zmienia się kino. Podziel tę radość razem z nami!

Zapraszamy do Kina Jantar!