20. Festiwal Filmów Amatorskich Filmowe Zwierciadła


Wyniki 2018

Jury w składzie Robert Jarociński, Maciej Makowski, Wojciech Solarz po obejrzeniu 27 filmów zakwalifikowanych do konkursu postanowiło przyznać Grand Prix filmowi Potwory, to tacy interesujący ludzie

Pełna lista zwycięzców dostępna jest na stronie wyniki 2018.

Gratulujemy!

Logo festiwalu

Festiwal Filmowe Zwierciadła

W dniach 1-2 grudnia 2018r. w Ostrołęce odbędzie się Festiwal Filmów Amatorskich Filmowe Zwierciadła. W konkursie zobaczymy najlepsze amatorskie filmy, nakręcone przez twórców z całej Polski.

Amatorzy z doświadczeniem

Od zawsze nosimy kino w sercu, ale kamery w kieszeni od niedawna. Przed nami 20. edycja festiwalu Filmowe Zwierciadła, dlatego nie sposób pominąć tego co było i nie myśleć o tym, co jest teraz.

To jedna z wielu kwestii, która pojawi się podczas nadchodzącej edycji. Jak zwykle zaprezentujemy też mnóstwo pomysłów na kino. W ich różnorodności od zawsze tkwi największa siła. Bez względu na to, jak zostały nakręcone.

Filmy amatorskie to zwierciadło panujących nastrojów, co widać śledząc festiwalowe selekcje z minionych lat. Nowe kulturowe zajawki, stare obawy, obserwacje i rejestracje mijających zjawisk i mód. Nic nie oddaje lepiej zmieniającej się rzeczywistości niż filmy amatorskie, które przez swój charakter wszystko przerysowują. To naturalny obrót rzeczy, kiedy kręci się koło bloku, a nie w studiu filmowym. Dlatego właśnie czas odciska na filmach amatorskich swój znak odrobinę mocniej.

Filmowe Zwierciadła od 1998 roku popularyzują amatorską i niezależnej sztukę filmową. W ciągu dwóch dni w nowoczesnej sali kinowej odbędą się projekcje konkursowe oraz pokazy filmów niezależnych. To wyróżnienie najlepszych filmów oraz ich twórców. Jesteśmy dumni, mogąc być świadkami tego jak zmienia się kino. Podziel tę radość razem z nami!

Zapraszamy do Kina Jantar!